İmplant

  • 1
  • 2

dental implant, hangi nedenle olurla olsun kaybedilmiş olan diş veya dişlerin estetiğini ve özelliklerini yapısını tekrar hastaya kazandırmak amacı ile hastanın çene kemiğine yerleştirilen suni diş kökleridir. İstanbul implant fiyatları , Son yıllarda mekanik özelliklerini arttırmak amacı ile zirkonuyum titanyum alaşımlı maddeler kullanılmaya başlanmış olsa da günümüzde daha sağlam yapısı olması gereği titanyum alaşımlı dis implant istanbul fiyatlari tercih edilmektedir.

Titanyum kemiğe tamamen bağlanabilen doku dostu olarak tabir edebileceğimiz özel bir maddedir. Titanyum un kemiğe daha sağlam bağlanması ve protez aşamasına daha rahat ve daha hızlı geçilmesi amacı ile implant yüzeyi çeşitli tekniklerle pütürleştirilmelidir. İstanbul implant fiyatları, Bu yöntemler geçtiğimiz her gün deneyim kazandırmakta ve daha önce 6 ay beklenen protez aşaması yeterli şartların sağlanması durumunda cerrahi müdahalenin hemen ardından yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir.

İmplant günümüzde en çok tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri %95 başarı oranına sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

 

İmplant Bakım Gerektirirmi

İmplant  uygulaması yapılmış olan dişler, kendi dişlerimiz gibi kahve, sigara, çay ve benzeri tüm maddelerden dolayı deforme olacak ve çürüme riski taşıyacaktır.

Düzenli bir fırçalama ile implant yapılmış olan dişlerimizin ömrünü daha uzun tutmak çeşitli diş eti hastalıklarınındı önüne geçmiş olacaktır.  dis implant istanbul fiyatlari

Diş implantının bakımı ve temizliği düzgün yapıldığı sürece ortalama 20 ila 30 yıl arasındadır. İmplantın ömrünü etkileyen çeşitli faktörler vardır. İmplant uygulamasının doğru yapılması, implant bakımlarının düzgün bir şekilde yapılması implant ömrünü etkiler.

İmplant diş doğal dişe en yakın diş modelidir yine de implant dişin çürümesi söz konusu değildir.

İmplant dişler kemikler ve vücudumuz ile uyumlu bir tedavi türüdür. İmplant dişler görüntü ve işlev olarak gerçek dişlere çok yakındır bu yüzden implant dişlerinizle rahatlıkla yemek yiyebilir, gülebilir ve konuşabilirsiniz.

Tek diş implant bir veya daha fazla diş kaybı olan kişilere uygulanır. İmplant diş kökü oyulduktan sonra oyulan kısma vida yerleştirilmesi ve yerleştirilen vidanın üzerine kron protezi koyulması uygulamasıdır.Tek diş implant bir veya daha fazla diş kaybı olan kişilere uygulanır. İmplant diş kökü oyulduktan sonra oyulan kısma vida yerleştirilmesi ve yerleştirilen vidanın üzerine kron protezi koyulması uygulamasıdır.

Tek diş implant uygulaması 6-6,5 ay kadar sürmektedir, bu süre hastanın tedaviye verdiği tepki, dişin durumu gibi faktörlerden etkilenmektedir. İmplant tedavisinden verimli sonuçlar alabilmek için hekimin söylediği şeyler düzgünce uygulanmalıdır.

Tedavi uygulanırken verilen anesteziden dolayı ağrı hissedilmez ama tedavi sonrası diş eti ve kemiği oyulduğu için hafif ağrılar hissedilebilir bu ağrılar da normaldir.

İmplant uygulamasından 24 saat sonra dişler fırçalanabilir, fırçalama işleminde yumuşak uçlu fırçalar tercih edilmeli ve nazik bir fırçalama yapılmalıdır. Ağız yıkama suları gibi ek ağız temizlik ürünleri implant uygulamasından sonraki 14 gün boyunca kullanılmamalıdır.

İstanbul implant merkezi teknolojinin sunduğu tüm fırsatları değerlendirmektedir, hasta sağlığı ve hijyeni tedavide birinci önceliktir, ulusal ve uluslararası eğitimlere sağlanan katılım ile tedavi standartları geliştirilmektedir, hekimlerimiz ve hastalarımız arasında sıcak bir diyalog bulunmaktadır. Hastalarımızla tedavi bilgileri de paylaşılmaktadır.