İmplant Diş Fiyatları

Yasal prosedürler gereği implant fiyatları hakkındaki bilgileri internet sayfamızda yayınlayamamaktayız. İmplant fiyatları hakkında gerekli olan bütün bilgilere Whatsapp, mail, form ve telefon aracılığı ile kolayca ulaşabilir, ihtiyacınız olan bütün bilgilere kolayca erişebilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanız halinde implant fiyatları hakkında marka bazlı birim fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ancak tedavinizin kapsamı ve toplam tedavi ücretleri konusunda detaylı bilgiyi uygulanacak olan röntgen/tomografinizi görebilerek yanıtlayabiliriz. Kliniğimizde muayene, röntgen ve tomografi ücretleri tamamiyle ücretsiz olup, hastalarımızdan kesinlikle her hangi bir ücret talep edilmemektedir. İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulunan makalemizden öğrenebilirsiniz. Citydent'de implant tedavisi  alternatifleri, teknolojik düzey ve implant tedavileri hakkında diğer bilgilere sayfa altında yer alan implant tedavi  sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Whatsapp hızlı iletişim:Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

İmplant Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

İmplant tedavisi fiyatının belirlenmesinde implant markası kadar hastanın ağız ve diş yapısının durumu da çok önemlidir. Aşağıdaki makalede implant fiyatlarını belirliyen tüm faktörleri ve açıklamalarını bulabilirsiniz. Panaromik röntgen ve/veya muayene öncesinde kesin bir fiyat vermek mümkün olamamaktadır.

İmplant markası seçimi

Piyasada 150'nin üzerinde implant markası bulunmaktadır ve 2019 implant diş fiyatlarımarkadan markaya büyük farklılıklar gösterebilmektedir. En pahalı marka en iyi markadır gibi kestirme bir çözüme gitmek kesinlikle doğru olmayacaktır. Bir çok marka, son yıllarda yaptıkları yatırımlar sonucunda iyi bir planlama, iyi bir tedavi ve donanımlı bir klinik ortamında oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir. Ayrıca markaların bir birlerine karşı farklı üstünlükleri bulunabilmekte ve tedavi yöntemi veya vakaya göre bir diğeri karşısında daha başarılı sonuçlar verebilmektedir. Bu konuda fikir sahibi olabilmek, 2019 implant diş fiyatlarını karşılaştırabilmek ancak bir muayene ve bu alanda deneyimli kişilere danışarak mümkün olabilir.

Cerrahi yöntemi seçimi

Açık cerrahi: implant yapılacak yüzeyin açılarak implantın yerleştirildiği en yaygın oalarak kullanılan yöntemdir.

Kapalı cerrahi: dikişsiz implant olarak da adlandırılan bu yöntemde kesi atılmamakta ve flap kaldırılmamaktadır. Tomogrofi çekimi ve cerrahi klavuz hazırlanması gerektiği için açık cerrahi yöntemine göre daha pahalıdır. Ayrıca her marka bu yöntemi desteklememektedir. Açık cerrahiye göre biraz daha maliyetlidir.

Abutment tercihi

Abutment maliyetleri genelde implant diş fiyatına dahil olmakla birlikte, custom abutment içeren implantlarda maliyet artabilmektedir. Özelikle estetik amaçlı olarak ön dişler için kullanılabilen zirkon abutment fiyatı diğer alternatiflere göre daha pahalıdır. Son yıllarda kişiye özel implantlar dünyada ve Türkiye’de daha fazla yaygınlaşmaya başlamıştır. Standart olarak otomasyonla üretilen implantın üst parçalarına (abutment) alternatif olarak üst parça kişiye özel tasarlanarak üretilmektedir. Kişinin diş eti ve ağız yapısının ölçüleri konvansiyonlar yöntemlerle ya da üç boyutlu tarayıcılarla alınmakta yine titanyumdan yapılmış olan implant üst parçası kişiye özel olarak özel cihazlarda üretilmektedir.

Kemik güçlendirme

Dişin olmadığı bölgelerde ya da bazı hastalıklar nedeniyle çene kemiğinde erimeler olabilmektedir. İmplant uygulanacak bölgede yeterli sağlamlıkta kemik gerekliliği nedeniyle tedavi öncesi güçlendirme çalışmaları gerekmekte, güçlendirme amaçlı greft ve membran kullanılmaktadır. Kemik güçlendirme fiyatları, kullanılacak greft ve membranın miktarına, işlemin zorluğuna göre değişebilmektedir. Bu güçlendirmenin sizin için gerekip gerekmediği ve fiyatını son dönemde çekilmiş bir röntgeninizi göndererek ya da bir klinikten randevu alıp röntgeniniz çektirdikten sonra yapılacak muayene sonucunda öğrenebilirsiniz.

Sinüs lifting

Üst çene arka bölgelerde önemli sinüs sarkmaları olduğu durumda gerekli olmaktadır. Sarkan sinüsün büyüklüğü ve adedi tedavi fiyatının belirleyen faktörlerdir. Bu alanda bir tedavi gerekip gerekmediği ve fiyat, röntgen ve muayene ile belirlenebilir. Açık sinüs lifting cerrahi işlemleri, kapalı sinüs liftinge göre daha maliyetlidir.

İleri cerrahi işlemleri

Kemik kalitesi ileri düzeyde kötü olan hastalarda kemik güçlendirme yeterli olmayabilir. Bu durumlarda hasta çenesinin farklı bir yerinden kemik taşınması gerekmektedir. Yine kemik ekspansiyonu gibi tedaviler gerekebilir. Bu yöntemlerin gerekliliği implant tedavi maliyetini arttıracaktır.

İmplant üstü kaplama seçimi

Zirkonyum altyapılı ve porselen altyapılı porselen kaplamalar metal altyapılı porselen kaplamalara göre daha pahallı çözümlerdir. İmplant üstü kaplamalara yönelik bilgilere, avantaj ve dezavantajlarına tedaviler bölümünden ulaşabilirsiniz.

İmplant üstü geçici kaplama

İmplant yapıldıktan sonraki bekleme döneminde, özellikle dişsiz ağızlarda, görünümü etkileyen ön dişlerde ve çiğneme zorluğu yaratan bölgelerde gerekli olabilmektedir. Bu geçici kaplamalar, geçici damak ve geçici sabit diş olarak ikiye ayrılmaktadır. İleri teknoloji gerektiren sabit geçici kaplamalar diğer alternatife göre biraz daha maliyetlidir.

Kullanılan teknoloji ve malzemeler

İmplant aşamasında destekleyici olarak kullanılan 3d görüntüleme, 3d planlama, lazer, fibrin, vb teknolojiler ile protez aşamasında kullanılan, üç boyutlu ölçü alım, 3d tasarım ve CadCam gibi teknolojileri implant diş fiyatı karşılaştırmasında dikkat edilmesi gereken alanlar olabilir. Yine kullanılan greft ve membran, vb. diğer ürünlerin marka ve kaliteleri de son derecek önemlidir.

Diş hekimi

İmplant tedavisinde en belirleyici etken diş hekimidir. Diş hekiminin doğru planlama yapamaması, tedavide yaşanacak sorunlar, implant başarısını etkileyen önemli faktörlerdir. Yine protezi yapacak hekimin deneyim ve becerisi, sağlam ve estetik implant dişler yapılabilmesi için son derece önemlidir.

Teknisyen ve labratuvar donanımı

İmplant üstüne yapılan dişlerin tasarım ve  üretimi diş teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Estetik ve sağlam protezler için teknisyen ve laboratuvar kalitesi, hekim kadar önemli unsurlardır.