Lamine Diş Kaplama

Lamine diş fiyatları ve ve bilgi için Whatsapp, hemen tıkla

Lamine dişlerin uzun ömürlü ve estetik olabilmesi için prosedürler uygun ve titiz çalışma, kullanılan teknolojiler son derece önemlidir.

♦ Merkezimizde Ivoclar Vivadent E-max markası kullanılmaktadır.

♦ Ağız içi ölçüleriniz gelişmiş üç boyutlu tarayıcılarda alınıyor.

♦ Lamine diş tasarımınız üç boyutlu özel uygulamalarda yapılıyor.

♦ Tüm işlemler deneyimli hekim ve teknisyen kadromuzla kendi bünyemizdeki laboratuvar sayesinde prosedürlerden ve kaliteden feragat etmeden yapılmaktadır.

♦ Gerekli durumlarda diş eti şekillendirmelerini lazerle yapabiliyoruz.

Whatsapp hızlı iletişim: Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

Lamine Diş Nedir?    

Son yıllarda estetik amaçlı yaygın olarak kullanılmaya başlayan bir tedavi türüdür. Lamine kaplama, dişin  sadece dış yüzeyine yapıştırılan çok ince tabaka halindeki porselendir. Diğer kaplama türlerinden farkı dişin çok az aşındırılması ya da kimi durumlarda hiç aşındırılmadan lamine kaplama yapılabilmesidir. Kliniğimizde yapılan lamine diş öncesi sonrası fotoğraflarını yasal nedenlerle sitemizde paylaşamıyoruz.

Lamine Diş Kimlere Uygulanabilir?

♦ Gülüş estetiği açısından önemli ön grup dişlerde uygulanabilir,

♦ Dişler arasında estetik açıdan dezavantaj yaratan aralıkların kapatılması için,

♦ Farklı nedenlerden ötürü kötü bir renk alan ve beyazlatma işlemlerinin kalıcı sonuç alamadığı dişlere estetik görünüm kazandırmak için,

♦ Estetik açıdan kötü görünüme neden olan aşınmış dişlerin estetik görünüme kavuşturulması için,

♦ Tedavi alternatifif olarak ön dişlerdeki ufak çapraşıkların ve simetri sorunlarının düzeltilmesi için,

♦ Hâlihazırda aşındırılmış dişler için uygulanamaz,

♦ Diş çapraşıklığı ileri düzeydeyse uygulanamaz,

♦ Lamine dişin uygulanamadığı durumlarda ön dişler açısından en iyi estetik alternatif tam porselen kaplamalardır. Detaylı bilgi için ilgili tedavi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Avantajlar

 • Dişte çok az aşındırma yapmak yeterlidir

 • Işık geçirgenliği çok iyidir bu sebeple en iyi estetiği sunar

 • Altyapısı olmadığı için hazırlanması kısa sürer

 • Alerjik değildir

 • Diş eti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz

 • Yapıştırma işleminden sonra oldukça dayanıklıdır

 

 

Dezavantajlar

 • Tedavi maliyeti görece yüksektir

 • İyi bir estetik planlama ve çok hassas çalışma gerektirir

 • Yapıştırana kadar çok kırılgandır, en ufak bir hata kırılabilir ve yeniden yapılması gerekebilir

 • Prosedürlere uygun ve özenli bir tedavi uygulanmadıysa düşme riski vardır

 

Lamine Diş Kaplama Süresi

Lamine diş kaplamaların tedavi süresi, klasik protez olmadığı ve alt yapısı olmadığından ötürü diğer kaplamalardan daha kısa olmakla birlikte çok. Lamine diş uygulaması 3 üyeye kadar ortalama 3 randevu ve 5-6 günlük süreyi kapsar.

Yapılan üye diş sayısı arttıkça tedavi süresi artar. Örnek olarak 3 üye dişin hazırlanması 1 seans sürerken, 10 üyede süre 3 seansa çıkacaktır. Tedavinin diğer safhaları aynı kaldığı için tedavi seansları 2 seans artmış olacaktır. Citydent İstanbul'da Lamine diş tedavisi ortalama süreleri

lamine diş tedavisi       İş Günü
6 üye dişe kadar 5
7 ve üzeri üye diş 6

Estetik Tedavi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler    

Mutlu olmadığınız dişlerinize estetik görünüm istemek en doğal hakkınız. Ancak estetik tedavinin belirli sınırları vardır. Çevrenizde gördüğünüz güzel dişli arkadaşlarınızın ya da tvde gördüğünüz ünlülerin diş yapılarının tümü sizin için uygun olmayabilir. Bunun iki temel nedeni vardır;

Talep ettiğiniz estetik görünümün teknik açıdan size estetik başarıyla uygulanabilme şansı olmayabilir. Dişlerinizin yapısı, şekli, büyüklüğü, yerleşimleri, ağzınızın ve diş etlerinizin yapısı her estetik alternatifi sizin için mümkün kılmayabilir. Estetik tedavi gören dişlerinizle estetik tedavi görmeyen dişlerinizin uyumu önemlidir.


Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik tedavilerde başarıyı arttıran faktörlerden biri hasta ve hekim arasındaki iletişimin ileri düzeyde olması, hastanın beklentilerini somut ve net bir şekilde ifade edebilmesidir.
Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Estetik tedavilerde en büyük sorun hekim ve hasta iletşimindeki yetersizlikten kaynaklanmaktadır.
Hekiminizden size benzer vakalarda öncesi sonrası fotoları talep edin. Size uygulanabilecek alternatifleri görsel olarak anlatmasını rica edin.
Estetik dişlerde dişler kadar diş eti uyumu da önemlidir. Bu konuda da iletişiminizi detaylı ve somut örnekler üzerinden yapın.
Renk seçiminde çok dikkatli olun. Doğal dişlerinizle uyumun yanı sıra, her renk sizin ağzınızda doğal görünüm sağlamayabilir. Renk paletlerinin yanı sıra elektronik renk ölçüm cihazları ile çıkan sonuçları dikkatlice değerlendirin.
Tedavi öncesinde netleşmemiş hiçbir konu kalmamalı. Talep ettiğiniz estetik görünümün yazılı olması oluşabilecek yanlış anlamalara bir ölçüde önlem olabilir.


Lamine Diş Uygulama Süreci    

 • Panoromik ve periapikal röntgenlerin çekilerek tedavi planının yapılması

 • Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisinin yapılması

 • Dişler aşındırılmaya başlamadan önce alınan ölçü üzerinde lamine dişlerin son halinin nasıl olacağının belirlenmesi

 • Dişlerin sadece dış yüzeyinden 0,3 - 0,7 mm aşındırılması (kimi durumlarda aşındırma gerekmeyebilir)

 • Geçici laminelerin hazırlanması

 • Asıl ölçünün alınması

 • Laboratuar aşaması (lamine dişlerin hazırlanması)

 • Laminelerin ağızda uyumlanması ve yapıştırılması


Estetik Tedavilerde Sert Doku Lazeri Kullanımı    

Estetik görüm, diş ve diş eti sağlığı açısından, protez aşamasında diş eti şekillendirmesi son derece önemlidir. Diş eti şekillendirmesi, diş etlerinin bir bölümünün diğerlerine göre daha aşağıda olduğu, tüm diş etlerinin estetik açıdan güzel görünmeyecek şekilde aşağıya sarktığı ya da diş etleri alındığında çene kemiğinin göründüğü durumlarda uygulanır.

Klasik yöntemde bistürü ile cerrahi operasyon yapılarak diş etleri şekillendirilmektedir. Bu yöntem efektif olmakla birlikte cerrahi operasyon nedeniyle hastaların diş etlerinin iyileşmesi yaklaşık bir ay sürmektedir. İyileşme süreci ağrılı olmakta, ödem nedeniyle diş etlerinde şişlik olmakta, hastaların ağrı kesici ve antibiyotik kullanması gerekmektedir. Diş etlerinin iyileşme dönemimde şekil değişiklikleri olabilmekte ve özellikle estetik açıdan 100% başarı sağlanamayabilmektedir. Ayrıca dikiş atılması ve dikişlerin daha sonra aldırılması gerekmektedir.

Sert doku lazeri ile cerrahi işlem olmadan diş etleri ve dişlerin etrafında kemik dokusu şekillendirilmektedir. Bu sayede iyileşme süresi 3-4 güne düşmekte, diş eti şekillendirme başarısı yükselmekte, operasyon sonrası ağrı ve şişlik önemli ölçüde azalmakta, dikiş atılmasına gerek olmamakta, ilaç kullanımı büyük bir olasılıkla gerekmemektedir. Lazer kullanımı genellikle lamine diş fiyatlarını değiştirmemektedir.

Bu işlemlerde sert doku lazerine alternatif yumuşak doku lazeri de kullanılabilmektedir. Ancak bu yöntem birçok nedenle tercih edilmemektedir. Yumuşak doku lazeri ile açığa çıkan ısı diş etini yakmakta dolayısıyla iyileşme süresi uzamakta, şekillendirilen diş eti iyileşme sırasında tekrar şekil değiştirebilmekte ve başarı oranı düşmektedir. Yumuşak doku lazeri ile diş eti çevresindeki kemik düzeltmeleri yapılamamalıdır.

Başarı Faktörleri ve Garanti

Tedavinin başında hastanın beklentisi detaylı bir şekilde öğrenilmelidir.  Lamine diş yapımı öncesinde ölçünün detaylı bir şekilde alınması ve hasas bir teknisyen çalışması gereklidir. Estetik tedavilerde hekimin tedavi kalitesi kadar teknisyenin üretim kalitesi de önemlidir. Lamine diş tedavisinin uzun süreli başarısı için ağız hijyeni iyi olmalı ve ağız ve diş bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Protez malzemeleri ve tedavi kaynaklı tüm sorunlarda 5 yıl yeni protez yapım garantisi verilmektedir. Hasta kaynaklı ağız hijyen sorunlardan, kaza ve darbelerden kaynaklanan problemler garanti kapsamı dışındadır.

Lamine Diş Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Lamine diş fiyatları (laminate veneer fiyatları) klinikten kliniğe büyük farklılıklar göstermektedir.

Bunun temel nedeni, estetik bir çalışma olmasıdır. Diş hekimi ve lamine dişi yapacak diş teknisyenlerinin, deneyim ve  becerisi son derece önemlidir. Lamine diş tedaivisinde diş hekimi tercihi yaparken, hekimin çalışığı laboratuvar düzey ve kalitesini de değerlendirmenizde büyük fayda var.  

Diş kliniği ve lamine dişlerin yapıldığı diş teknisyen laboratuvarının, donanım ve teknolojik düzeyleri; hastanın beklentilerinin karşılanabilmesi ve çıkacak sonucun kalitesi açısından önemli faktörlerdir.

Lamine diş tedavisi sırasında kullanılan ölçü malzemelerinin, yapışkanların, seramik tozlarının, diğer teknoloji ve malzemelerin, marka ve kalitesi maliyeti değiştiren diğer unsurlardır.

Lamine diş fiyatları hakkında genel bilgi almak için bizi arayabilir ya da bilgi formlarımızı doldurabilirsiniz. Ancak nihayi karar ve karşılaştırma için muayene olmanızı, diş hekimi, klinik donanımı ve kullanılan malzemeleri değerlendirerek bir sonuca varmanızı tavsiye ederiz. Muayene sırasında beklentilerinizi detaylı ve somut bir şekilde anlatmanız, tüm detaylarda anlaşmanız, olası bir problemde verilen ücretsiz hizmetleri öğrenmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Citydent İstanbul lamine diş fiyatı 2019 öğrenmek için whatsapp, telefon ya da mail yolu ile kolaybir şekilde iletişime geçebilirsiniz. 

Lamine Diş Fiyatları

 

Lamine diş fiyatları belirlenmesi aşamasında bir çok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. zaman içerisinde hasara görmüş, deforme olmuş estetik görünüşünü ve işlevselliğini kaybeden dişlerin sentetik materyaller yardımı ile kaplanması şeklinde gerçekleşmektedi. Bu tip hasarlar; dişlerin olması gerektiğinden daha küçük olması, renk değişimlirinin gözlenmesi gibi bir çok farklı sonuçlar vermketedir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından alınan karar neticesinde her sene diş tedavi ücretleri devlet hastaneleri özel hastaneler de farklı olarak belirlenmektedir. Rekabet şartları dolayısıyla tedavi ücretlerinin internet üzerinde paylaşılması yasaktır. En doğru fiyat bilgisini öğrenmek için kliniğimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Geçmişte ağız bakımını ihmal etmiş hastalar için en doğal çözümlerden olan lamine diş ve ağız içerisindeki renk bozukluklarının giderilmesini isteyen kişilerin öncelikli tercihidir.

İnsanların lamine tercihinde bulunmasının en büyük sebebi estetik görünümü kolay bir şekilde oluşturabilmesidir.

Lamine Diş Avantajları

Dişin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan lamine aynı zamanda leke oluşturacak yiyecek ve içeceklere karşı dayanıklıdır, lamine dişte renk değişimi olmaz. Kalıcı renk problemi ve estetik görünüm sıkıntıları oluşturmaması, tüm bunları engellemesi lamine diş avantajları arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra lamine, diğer dişlere zarar vermemekte ve aksine diğer dişlerle tam bir uyum göstererek estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yöntemin  kısa süre içerisinde çözüm sunması, uğraştırmaması, ağrı oluşturmaması özellikleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden birçok kişi lamine tedavisinden faydalanarak, ağız içi estetik görünümü oluşturmanın keyfini yaşamaktadır.

Lamine Diş Güvenli Mi?

Doğru hazırlık süreci, uzamn laboratuvar kadrosu ve tabi ki iyi hekimin uyguladığı tedavi tamamen güvenlidir. Diş etine zarar vermeyen, diğer diş yapılarını bozmayan ve aksine yapısal bozuklukları önleyen lamine çoğu hekimin de ilk tercihidir. Diş doktorları tarafından tavsiye edilmesinin sebebi estetik görünümü rahat bir şekilde oluşturması ve doğal diş görünümünde olmasıdır. Tüm bunların yanı sıra madde yiyeceklerden renk etkilenmesi yaşamamaktadır. Bu sayede lamine kullanan kişilerin istediğini yiyebilmesi mümkün hale gelmiştir. Lamine diş tüm bunların yanı sıra birçok diş maddesinden dayanıklıdır. Normal bir diş işlevi görmesi, kullanımda problem yaratmaması tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Yapısal diş bozukluklarını engelleyen bir madde olması, doktorlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmesine sebebiyet vermiştir.