Tam Porselen Kaplama – Estetik diş kaplama – Emax diş kaplama

implant_tedavisi

Alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden yapılan  estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır. Bu tür kaplamalarda diğer kaplamalardaki gibi metal altyapı ya da zirkonyum altyapı bulunmamaktadır.

Özellikle estetiğin önemli olduğu ön grup dişlerde, tek estetik diş kaplamalarda ya da arada 1-2 eksik diş bulunduğu köprü uygulamalarında ve lamine yapılamayacak kadar fazla madde kaybı olan dişlerde uygulanabilir. Size uygulanabilirlik ve öncesi sonrası fotoğraflar için bize danışabilirsiniz. Tam porselen estetik diş kaplaması öncesi sonrası fotoğraflarını yasal nedenlerle sitemizde paylaşamıyoruz. Bu konuda bize başvurabilirsiniz.

Tam Seramik Kaplama Uygulama Alanları – Emax diş kaplama

Özellikle estetiğin önemli olduğu ön grup dişlerde, tek emax diş kaplamalarda ya da arada 1-2 eksik diş bulunduğu köprü uygulamalarında, lamine yapılamayacak kadar fazla madde kaybı olan dişlerde.

Arka bölgede, tek estetik diş kaplamalarında , çok nadir olarak tek diş eksikliği bulunan kısa köprülerde.

Avantajlar

Işık geçirgenlikleri cok iyi oldugu için doğal dişe en yakın estetiği verirler.

Dişeti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz.

Zirkonyum ya da metal altyapılı kaplamalara oranla dişte daha az aşındırma yapılır.

Allerjik reaksiyon gözlenmez.

Sıcak-soguk iletkenlikleri cok düşüktür.

Deazavantajlar

Çok dirençli bir materyal olmadığı için fazla basınç gelen uzun köprülerde kullanılamaz.

Metal altyapılı kaplamalara göre daha maliyetlidir.

Süre

3 üyeye kadar tam seramik kaplama diş uygulamaları için ortalamada 3,4 seans ve 9,10 gün süreye ihtiyac vardır. Üye sayısı arrtıkça dişin hazırlanması süresi artar, örneğin 3 üye için dişin hazırlanması 1 seans sürerken, 10 üye için bu süre 3 seansa çıkacak, diğer aşamalar aynı kalacağı için toplam tedavi seans sayısı 2 seans artmış olacaktır. Toplam tedavi seans sayısı 6 , gün sayısı 12-13 civarına çıkar. Protez yapılacak dişlerde kanal tedavisi ve kapsamlı diş eti tedavisi gerektiği durumunda süre bir seans daha uzayabilir.

Başarı Faktörleri

Tedavinin başında hastanın beklentisi detaylı bir şekilde öğrenilmelidir. Ölçünün detaylı bir şekilde alınması ve hasas bir teknisyen çalışması gereklidir. Tedavinin uzun süreli başarısı için ağız hijyenine özen gösterilmelidir.En az yılda bir kez rutin diş hekimi kontrolüne gelinmelidir. Garanti programı için danışın.

Tedavi Süreci

Panoromik veperiapikal röntgenler çekilerek tedavi planının yapılması

Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisinin yapılması

Dişlerin aşındırılarak hazırlanması ve aynı seans kompozit geçici kaplamaların yapılması

Ölçü alımı

Laboratuvar aşamaları

Seramik altyapı provası

Porselen diş provası

Protezin ağızda uyumlanması ve yapıstırılması.

Tam Porselen Kaplama Fiyatları

Estetik beklentilerin çok yüksek olduğu tam porselen kaplamalarda fiyatlar hekim ve klinik düzeyinde büyük farklılıklar göstermektedir. Hekim deneyim ve becerisi özellikle estetik tedavilerde son derece önemlidir. Yine klinik donanımı, kullanılan malzeme ve ekipmanlar değerlendirmeniz gereken önemli alanlardır. Fiyat araştırması yaparken uygun gördüğüniz kliniği ziyaret edip muayene olmanızı ve yukarıda belirtilen tüm faktörler hakkında emin olacak düzeye geldiğinizde kararınızı vermenizi tavsiye ederiz. Beklentilerinizi detaylı bir şekilde anlatın, somut olarak beklentilerinizin karşılanabilirliği konusunda mutabakata varın, örnekleri inceleyin, süreç, klinik donanımı ve kullanılacak malzemeler konusunda detaylı bilgi alın, olası sorunlarda nelerin yapıldığını ve nelerin ücretsiz olduğunu sorun. Porselen diş fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız bizi arayabilir ya da bilgi formunu doldurup eposta yoluyla yanıt alabilirsiniz.