1. -Diş beyazlatması yaptırmak isteyen kişinin tedavi öncesi diş fotoğrafları alınır ve kaydedilerek bir kopyası kişiye verilir.
  2. -Ayrıca beyazlatma yaptıracak kişinin diş rengi, gün ışığında renk skalasında tespit edilir ve işaretlenerek bu skala da kişiye verilir. Beyazlatma yaptıracak kişi tedavi öncesi fotoğraf ve renk skalası yardımı ile dişlerinin tam olarak hangi tonda olduğunu görür.
  3. -Uzman diş hekimi, beyazlamanın yeterli olduğunu düşünüyorsa şayet, tedavi bitiminde tekrar macro objektif yardımı ile fotoğraf alınır. Ayrıca gün ışığında dişlerin kaç ton açıldığı tespit edilerek işaretlenir. Beyazlatma yaptıran kişiye tedavi sonrası diş fotoğrafları ve dişlerinin yeni renginin işaretlendiği renk sklası verilir.
  4. -Bu şekilde tedaviyi yaptıran kişi, dişlerinin yeni rengi ile, beyazlatmaya başlamadan önceki eski rengini doğrudan kıyaslama şansına sahiptir.
  5. -Dişlerinin en az 5-6 ton açıldığını gören kişinin memnun olmama ihtimali yoktur. Ve de kombine tedavide %80 en az 5-6 ton diş rengi beyazlaması hiç te hayal değildir.
  6. -Var olan beyazlığın uzun süre devam ettirilmesi için hekim tarafından hastaya evde uygulayabilmesi için yedek beyazlatma tüpü vermesi gerekir..
  7. -Beyazlatmada maksimum memnuniyet, ev tipi beyazlatma yöntemi ile klinikte yapılan beyazlatma yönteminin eksiksiz uygulanması ile beraber yukarıda saydığımız oto kontrol belge sisteminin birebir uygulanması ile mümkündür. Estetik diş hekimliğinde de diş beyazlatmanın geldiği son nokta burasıdır.