Citydent'de İmplant Tedavisi

♦ Açık cerrahiye alternatif olarak kapalı cerrahi (dikişsiz implant)

♦ Panaromik röntgenin yanısıra ücretsiz tomogrofik üç boyutlu görüntüleme

♦ Özel bilgisayar programlarında implant planlaması

♦ Vidalı implant üstü protez alternatifi / simantasyona alternatif

♦ Kişiye özel abutment tasarımı ve üretimi

♦ İmplanttan hemen sonra sabit geçici dişler

♦ Tek aşamada implant altenatifi

♦ Ağız içi ölçülerin üç boyutlu tarayıcılar ile alınması

♦ Özel programlarda üç boyutlu diş tasarımı

♦ Elektronik diş renk ölçüm cihazı

♦ CadCam cihazlarında diş altyapı üretimi

♦ Gerekli durumlarda lazer destekli tedavi

♦ 12 farklı implant seçeneği

Whatsapp hızlı iletişim: Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

Citydent İmplant Tedavi Süreci (Video)

 

Uyguladığmız İmplant Markaları

ITI Straumann (İsviçre), Nobel Biocare (İsveç), Hiossen (Amerika), Osstem (Güney Kore), Bego (Almanya), Tekka (Fransa). Markalar hakkında detaylı bilgi için implant

İmplant Ne Kadar Sürede Yapılır?    

Teknolojik olanaklarla tamamen dişsiz ağızlara dahi bir günde tüm implantları (12-14 vidalı diş) uygulayabilmekteyiz. Bazı durumlarda özellikle de hastaların konforu açısından cerrahi uygulama birkaç seansa bölünebilir. Vakaya göre değişmekle beraber 1 implantı cerrahi olarak uygulama süremiz genelde 15 dakikadır.

 

Standart implant uygulamasında implantların üzerine diş protezi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2-3 ay üst çenede 3-5 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi; implantla çene kemiği arasında sağlıklı bir kemik dokusu oluşumunun zorunlu olarak beklenmesidir. Yeterli süre geçtikten sonra protez aşamasında, implantların üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2-3 seansta ve yaklaşık 1 haftada implant üstü protez yapılarak tedavi tamamlanır.

 

İlk Muayene - Tedavi Planlama

Citydent'de, muayene, tanı ve planlama amaçlı çekilen röntgen ve ağız içi tomografilerden ücret alınmamaktadır. 

♦ İlk muayene; teşhis, tedavi planlaması ve tedaviye hazırlık amacı ile yapılır.

♦ Genel sağlık bilgileriniz ve anemneziniz alınır, tedaviyi ilgilendirecek bir husus olup olmadığı araştırılır.

♦ Teşhis ve tedavi amaçlı gerekli röntgenler (panaromik röntgen, gerekirse dental tomgrafi) çekilir. Dental tomogrofi, çene ve diş yapınızı 3 boyutlu olarak çekebildiği için implant planlamasının daha sağlıklı yapılmasını sağlayabilir. 

♦ Sigara alışkanlığı, gece diş sıkma/gıcırdatma alışkanlığı (bruksizm), diş fırçalama alışkanlığı gibi tedavinizi ilgilendiren konularda bilgi alınır.

♦ Tüm bu bilgilerin ve röntgenlerin yardımı ile diş hekimi tarafından detaylı ağız içi muayeneniz yapılır, diş eksikliği olan bölgenin kemik kalınlığı, uzunluğu ve kalitesi tespit edilir.

♦ Yapay dişin yapılacağı bölgenin yumuşak doku ve diş eti durumuna bakılır.

♦ Genel ağız muayeneniz ve ağız hijyeninizin durumuna bakılır, (ağız hijyeni kötü ise mutlaka implant tedavisinden önce gerekli diş eti tedavisi, tartar temizliği yapılmalı, ağız hijyeni uygun duruma getirilmelidir)

♦ İmplant yapılacak bölgenin, her bakımdan incelenmesinden sonra diş hekimi implant tedavisi planlamasını yapar, bu planlamada nerelere implant yerleştirileceği, markası, boyu, çapı, yerleştirme açısı belirlenir, kemik güçlendirme (greft) ve sinüs lifting gibi ilave cerrahi işlemlere ihtiyaç olup olmadığına karar verilir, ardından sizin beklentileriniz de göz önünde bulundurularak implant/lar üstüne yapılacak olan diş protezinizin planlaması yapılır. 

♦ Diş hekimi, tedavinin aşamaları, süresi, riskleri, olası komplikasyonlar ve hastanın dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgi verir. 

♦ Planlama ile birlikte, tedavi ücreti netleştirilir ve planlama hastaya verilir. 

♦ Planlama aşamasından sonra hekime tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Muayene öncesinde sorularınızı bir yere not etmeniz hatırlamanız açısından faydalı olacaktır. Hiçbir çekinceniz olmadan aklınıza takılan tüm soruları sorun. Anlamadığınız noktalarda sıkılmadan yenin sorun. Planınızı anlamadan ve ikna olmadan tedavi kararı almayın.