implant fiyatları

Ülkemizde insanların genel olarak satın alma güçleri düşünüldüğünde, bu tedavi ve uygulamanın maalesef hâlâ pahalı bir yöntem olduğu kanısındayız. fakat tedaviniz için tek bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. implant fiyatları birkaç etmene bağlıdır.

Sağlıklı ve güvenilir bir implant üretimi için oldukça yüksek teknolojiye gereksinim duyulur, bu gereksinimde implant fiyatlarını arttırır. Vidalı diş üreten firmalar arasında ciddi fiyat farkları bulunmakta olup, hekimin tercih ettiği marka tedavinin de fiyatını birebir etkilemektedir.

Gerekli tedavinize göre implant fiyatları değişiklik gösterir.

implant fiyatları

implant fiyatları

Vidalı diş tedavisinde fiyatı etkileyen ikinci bir etmen; kişinin vidalı dişin yaptıracağı bölgenin doğrudan diş tedavisine uygun olup olmadığı, vidalı dişe uygun hale getirilmesi için ekstra cerrahi işlem ve kemik materyali ihtiyacı olup olmadığı, uygulamanın estetiği ilgilendiren ön bölgede olup olmadığı, seçilen protez çeşidi vb.  gibi yerleştirme işleminin karmaşıklığı ve uzunluğu ve kullanılan malzemeye göre implant  fiyatları değişmektedir.

implant tedavisi pahallı mı?

Özellikle vidalı diş tedavisi uygulanan kişilerin uzun dönemde aldıkları verim, konfor ve rahatlık göz önüne alınırsa vidalı diş uygulamasının  çok da pahalı bir yöntem olmadığı sonucunu çıkarabiliriz.