implantlı-bölgede-siyahlık-olurmuimplantlı Bölgede Siyah Leke

İmplant yapılan bölgede siyah diş eti görünümü, dişetine  yansıyan metalin rengi nedeniyledir. Genelde dişetinin yeterli olmadığı ve implantın boyun bölgesinin kemik dışında kaldığı vakalarda siyah renk yansıması olmaktadır. Arka diş bölgeleri güldüğümüzde görünmediği için çok fazla sıkıntı teşkil etmez. Ancak estetik alanı ilgilendiren ön gölgelerde siyah bir renk yansımasının olması, istenmeyen bir durumdur ve estetiği tamamen bozar.

Uzman diş hekimi, estetik alanı ilgilendiren ön bölgeye implant uygulaması yaparken kırmızı-beyaz uyumunu bozmadan, implant-dişeti çıkış profilini mükemmel ayarlayarak yapmalıdır ki siyah renk yansıması ve papil kaybı(diş etinin dantelsi yapısının bozularak düzleşmesi) yaşanmasın. Ön bölgesine implant yaptıran bir kişide implant sağlıklı yerleştirilmiş olsa dahi,eğer dişetinde siyahlık görünüyorsa veya diş etleri civarında papil kaybına bağlı olarak siyah üçgen boşluklar görünüyorsa, sonuç başarısız demektir. Çünkü asimetrik ,siyah ve kötü bir görünüm söz konusudur. Böyle bir sonulca karşılaşan hasta fazlasıyla mutsuz olmakta ve implant yaptırdıgına pişman olmaktadır.

Ön bölge implant uygulamaları çok hassas çalışılması gereken estetik diş hekimliğinin tüm kriterlerini birebir tatbik edilmesi gereken bir uygulamadır.

İmplant diş taşı?:

Eğer ağzınızdaki doğal dişlerinizde fazlasıyla tartar oluşuyorsa pekala implant bölgesinde protez çevresinde istenmeyen tartarlar oluşabilir. Düzenli diş taşı temizliği yapılırken vidalı diş üstü protezin etrafında oluşan tartar da diş hekiminiz tarafından rahatlıkla temizlenir.