Citydent Diş Kliniği Taksim / Istanbul

Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, 2006 yılında kuruldu. Günümüzde 12 dental ünitesi ve 12 diş hekimi ile 2013 yılında taşındığı yeni modern merkezinde hastalarına butik hizmet vermeye devam etmektedir. Citydent, başta Implant diş ve protez uygulamaları olmak üzere ağız ve diş sağlığındaki tüm önemli diş tedavi alanlarında hizmet vermektedir. Daha fazla detay için tedaviler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kliniğimiz Taksim’de, Taksim Gezi Parkı metro çıkışının 100 m. Şişli tarafında Divan Oteli’nin yanındadır.  Ulaşım bilgileri için lütfen iletişim sayfasını ziyaret edin.

Diş Hekimleri İstanbul Citydent

sinanbuday

Sinan Buday / Dis Hekimi İstanbul

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılına kadar çeşitli kliniklerde çalıştı. 2004 yılında Taksim Tıp Merkezi’nin diş ünitesini kurdu. 2006 yılında Dt. Yasin Salman’la birlikte Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni açtı.

Dental implant uygulamaları, ileri cerrahi teknikler ve uygulamaları konusunda ulusal ve uluslararası bir çok sertifikalı kursu başarıyla tamamladı. Dental implant tedavileri ile ilgili ileri cerrahi teknikler gerektiren uygulamalar konusuna yoğunlaştı. İmplant tedavilerinde, kemik transplantasyonları, bağ dokusu transplantasyonları, yatay ve dikey kemik ogumentasyonları, plastik periodontal cerrahi-estetik uygulamalarını rutin klinik uygulamalar haline getirdi. Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde implantoloji, plastik periodontal cerrahi, alloderm uygulamaları, ağız diş ve çene cerrahisi ve estetik diş hekimliği alanında klinik çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Sinan Buday’ın iş dışı zamanının önemli bir kısmı 1 yaşındaki kızı ile ilgilenmekle geçmektedir. Ayrıca boş zamanlarında kitap okumayı, müzik dinlemeyi seven Sinan Buday, TV’de futbol izlemenin dışında bisiklet yarışı, atletizm ve bilardo programlarınının da müdavimidir.

yasinsalman

Yasin Salman / Dis Hekimi İstanbul

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Tekirdağ’da kendi muayenehanesini açtı. Muayenehane pratiğindeki titiz ve başarılı tedaviler sonrası 5 yıl gibi kısa bir sürede Tekirdağ’ın en fazla talep gören diş hekimlerinden biri oldu. Muayenehane pratiğinin yoğunluğu ve rutinini düşünerek Tekirdağ’dan ayrılıp 2006 yılında Dt. Sinan Buday ile birlikte Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu.

Estetik diş hekimliği, metal alt yapısız veneer kuronlar konusunda çeşitli ulusal ve uluslararası sertifika proglamlarını başarıyla tamamladı. Genel diş hekimliği, implant üstü protezler, estetik diş hekimliği, metal alt yapısız estetik protezler konusunda Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Kendisi sabırlı, titiz ve detaycı yapısıyla bilinmektedir.

Evli olan Yasin Salman’ın 2 köpeği, bir kedisi ve eşinin sahip olduğu bir hayvan oteli bulunmaktadır. Köpeklerini gezdirmek ve doğayla iç içe olmak en sevdiği hobilerinin başında yer almaktadır.

cagdasaycan

Çağdaş Aycan / Dis Hekimi İstanbul

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli kliniklerde çalıştıktan sonra İzmir Karşıyaka’da kendi muayenehanesini açtı. 2008 yılında Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bünyesine katıldı.

İmplant cerrahisi, İmplant üstü protezler konusunda bir çok uluslararası sempozyuma katıldı, çeşitli sertifika programlarını başarıyla tamamladı. İmplant üstü protezlerin optimum uygulamaları ve estetik diş hekimliği konusunda halen Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Espiritüel yapısıyla bilinen Çağdaş Aycan’ı zaman zaman klinik odasında dans ederken yakalayabilirsiniz. Evli ve iki çocuk babası olan Çağdaş’ın iki de köpeği bulunmaktadır. Denizciliğe ve arabalara özel ilgisi olan Çağdaş Aycan’ın diğer bir hobiside genelde bozuk olan teknesinin tamiri için her hafta bir gün uğraşmasıdır.

bernadincer

Berna Kırbıyık / Dis Hekimi İstanbul

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı Ortodonti uzmanlığını 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Ortodontist ünvanını aldı. Amerika, Almanya gibi ülkelerde çeşitli ortodonti seminerlerine katıldı. Dünya ortodontist diş hekimleri derneği üyesi olan Dt. Berna Dinçer halen Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Ortodonti uzmanı olarak klinik çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.
berc

Berç Bağcı / Dis Hekimi İstanbul

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.estetik diş hekimliği ve diş tedavileri üzerine uzun yıllar özel diş hastanesi ve klinik ortamında başarılı çalışmalar yaptı.

2009 yılından itibaren implant uygulamaları yapmaya başladı.implant uygulamaları üzerine çeşitli kurs programlarını tamamlayıp sertifika aldı.genel diş hekimliği, protez, estetik diş hekimliği,implant üstü protezler, metal alt yapısız estetik protezler,kompozit lamina uygulamaları konusunda Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.


dt_0001_IMG_9642.CR2

Cansel Yegane / Dis Hekimi İstanbul

2008 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Önce Özel Dermanal Tıp Merkezinde ardından da Özel Dentatürk Diş Hastanesi’nde 3 yıl kadar çalıştıktan sonra Citydent Ağız ve Diş Sağlığı bünyesine dahil oldu.

Estetik Diş Hekimliği ile ilgili çeşitli kurs ve sertifika programlarına katıldı. Genel Diş Hekimliği ile beraber kök kanalı tedavisi, estetik protezler, estetik kompozitler ilgi alanını oluşturur. Halen estetik diş restorasyonları, estetik diş protezleri, kök kanalı tedavisi ile ilgili konularda Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.


dt_0000_IMG_9597.CR2

Özgür Serçe / Dis Hekimi İstanbul

Mesleki eğitimini 2006-2011 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladı. Mezuniyet sonrası İstanbul’da çeşitli kliniklerde yoğun olarak çalıştı. 2012 yılı itibariyle İmplantoloji alanında Doktora Programına dahil oldu. Mesleki gelişimini özellikle cerrahi ve protetik alanlarda yoğunlaştırdı. 2013 yılı başından itibaren Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Katıldığı kurs ve sertifika programları: ”Aynı Günde Sabit Dişler” Dişsiz Hastada Maksimum Yaşam Kalitesi. All-on-4 Konsept: Cerrahi ve Protetik Yaklaşımlar İstanbul-2013, Biology Behind Immediate Implant Dentistry İstanbul-2013, Türk Oral İmplantoloji Derneği 10. Uluslararası Bilimsel Sempozyumu Antalya-2013, How Much Effort Is Needed To Achieve High Quality Results When Replacing Implants In The Aesthetic Zone Istanbul-2013, Türk Oral İmplantoloji Derneği 24. Uluslararası Bilimsel Kongresi İstanbul-2013, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası Bilimsel Kongresi Ağız-Diş Sağlığında Güncel Durum İstanbul-2013, ITI Antalya 2012 Bilimsel Toplantısı Antalya-2012, Profesyonel Diş Beyazlatma Kursu 2012-İstanbul, WIS Geleneksel Yurtdışı Seminerleri Phuket,Tayland-2013


44e084ca17c58766c99e738a0f1462bd 

Deniz Tuncer / Dis Hekimi İstanbul

2009 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Özel bir klinikte 1 yıl çalıştıktan sonra İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Restoratif Tedavi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi aldı. 2015 yılında Citydent Ağız ve Diş Kliniiğinde çalışmaya başladı. Mesleki ilgi alanları arasında estetik dolgular, kompozit ve porselen laminalar, protetik tedaviler, önleyici diş hekimliği ve kanal tedavisi bulunmaktadır.

Sertifikalar ve Kurslar; Lamina Veneerler 2010, Diastema Kapatılması 2011, Ön Bölge Estetik Restorasyonlar 2013, Kompozit Tabakalama Teknikleri 2013, Güncel Matriks Sistemleri 2014,Digital Smile Design 2015

57cca980fad2993c72501ae04b3e55fd

Yasemin Avcı / Dis Hekimi İstanbul

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Özel bir klinikte 10 yıl çalıştıktan sonra, 5 yıl boyunca kendi muayenehanesinde çalışmaya devam etti. 2015 yılından beri Citydent Ağız ve Dİş Sağlığı Kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Mesleki ilgi alanları arasında estetik dolgular, kompozit ve porselen laminalar, protetik tedaviler, önleyici diş hekimliği ve kanal tedavisi bulunmaktadır.

 

 

dt_0012_IMG_0622

Soykan Köklü / Dis Hekimi İstanbul

2005 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu, sonrasında Başkent Üniversite Hastanesi Protez bölümünde uzmanlık ve doktora eğitimini tamamlayarak protez uzmanı oldu. Çeşitli özel hastane ve kliniklerde protez uzmanı olarak görev aldıktan sonra 2014 yılında Citydent bünyesine katıldı. Ağırlıkla estetik diş hekimliğinde tam seramik kaplama, lamine kaplama ve implant üstü protez alanlarında çalışmalarını yürütmektedir. Seyahat, müzik ve spor başlıca ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

Hizmet Politikamız

Teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanıyoruz,

Hasta sağlığı ve hijyeni tedavide birinci önceliğimiz olarak görüyoruz,

Ulusal ve uluslararası eğitimlere düzenli katılım ile tedavi standartlarımızı geliştiriyoruz,

Tedavilerin, sıcak bir hekim-hasta diyaloğu ile daha başarılı olduğuna inanıyoruz,

Tedavi bilgilerini hastalarımızla paylaşıyoruz,

Hastalarımızın tüm tedavi bilgilerini arşivliyor ve hastalarımız dilediğinde kendileriyle paylaşıyoruz

Dental Alanda Kullanılan Ekipman ve Teknolojiler

Panaromik Rontgen:

Tüm çene ve dişlerin iki boyutlu olarak röntgenini digital olarak çeken cihazdır. Hasta kaydı tutulmasında

Sert doku lazeri:

implant yapılacak yüzeyin temiz ve steril hale getirilmesi, diş eti şekillendirme, kist, lezyon ve enfeksiyonların temizlenmesi gibi alanlarda sert doku lazerinden faydalanılır.

yumuşak doku lazeri

Her türlü yumuşak doku kesimi ya da pıhtılaştırılmasında kullanılabilmektedir, ayrıca kanal tedavisi ya da diş eti tedavisinde

Kök hücre teknolojileri (PRF ve CGF) :

İmplant yüzeyinde sorunlu bölgelerde, sinüs lifting operasyonlarında, greft kullanılan alanlarda, diş eti kaydırması yapılan alanlarda ve çekim boşuklarında kullanılır.

Fizyo dispenser:

Implant cerrahisinin ana ekipmanıdır. Fizyo dispenser motoru sayesinde kemik düzeyinde implant yuvası açılabilmektedir.

Piezzo cerrahi motor:

Rutin cerrahi uygulamalarla beraber ileri cerrahi teknik ve uygulamalarda Piezzo cerrahi motoru ana ekipmanlardan bir tanesidir.

 

Sonic kanal dezenfeksiyon

Kanal yıkama solisyonunu active ederek kanal içindeki mikroorganizmaların etkili birşekilde dezenfeksiyonunu sağlayan alettir.

Üç boyutlu kök kanal genişletme cihazları:

Ultrasonik yapısı ile cerrahi uygulamalarda yeni yöntem ve alternatif operasyonlar göz önüne alınarak geliştirilmiştir

Apex locator:

Elektronik Kanal Kök Derinliği Ölçme Cihazıdır, hassas çalışır ve doğru tespit yapar.

Otoklav:

Otoklav, basınçlı su buharı ile doymuş bir ortamda 121 santigrat derece sıcaklıkta 15-20 dakikada sterilizasyon yapar.

Led ışıklı başlıklar

Push button frez değiştirme sistemi Etkin 3 sprey soğutmalı Beyaz Led ışık özelliği.

Ağız içi foto:

Nikon veya Canon set – up retraktörler ve aynaları.

Hasta görüntü ekranları:

Ağız içi kameralar hastalarımızın kendi ağız potansiyelini ve mevcut diş koşullarını görüntülemek için mükemmel bir araçtır.