Fast Fixed nedir ?

SKY fast & fixed, dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş kapsamlı bir sistemdir ve hastaların sabit dişe sahip olma hayalini gerçekleştirir. Hasta restorasyon için ödediği küçük bir ücret karşılığında birkaç saat içerisinde kliniği, implantla desteklenmiş sabit köprüleriyle “mutlu” bir şekilde terk edecektir.

Sizleri SKY fast fixed sistemlerinin avantajları ve olanakları hakkında bilgilendirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu yazı cerrahi işlem ve protetik çözümler hakkında detaylı anlatımlar içermektedir. Daha detaylı sorularınız için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hastaya yönelik tedavi:

Bu konsept daha çok total dişsizlikle karşı karşıya kalan hastalar için düzenlenmiştir. Bu tarz hastalar dişsizlikten korkmalarına ve tüm dişlerinin ağızlarında olmasını istemelerine rağmen, geniş cerrahi işlemlerden çekin- mekte, belirli bir fiyata sabit restorasyonlara sahip olmak istemektedirler.

SKY fast  fixed sistemi aynı gün içerisinde diş çekimine, implant yerleştirilmesine ve immediat dental restorasyon yapılmasına izin vermektedir. Geniş agumentasyon işlemi gerekmemektedir.

Tahmin edilebilir sonuç:

Standardizasyonu sistem tarafından desteklenen işlem; uygun fiyata, yüksek kalitede restorasyona izin vermekte- dir. Sonuç olarak hem klinik hem de laboratuar aşamaları kısalmakta ve daha kısa sürede daha fazla hasta bakılmaktadır.

Dişsiz alanlara göre tedavi seçenekleri:

Dişsiz hastalarda uygulanacak implant seçenekleri tartışılırken, tedavi ekibi, hastanın ihtiyaçların karşılamak için mukoza ve kemiği kapsayan implant destekli hibrit protezlerden sabit köprülere kadar tüm restorasyon tiplerini değerlendirmelidir. Finansal durumun yanı sıra tedavi dönemi ve dişsizlik korkusu hastada kullanılacak olan sisteme karar vermede etkili olacaktır.