Beyazlatma herkeste aynı derecede mi etkili olur?

Kesinlikle hayır. Diş beyazlatması kişiden kişiye farklı sonuçlar verir. optimum beyazlatma açısından gerekli koşullar oluşturulmuşsa dahi, beyazlatma dereceleri her bireyde farklı olabilmektedir: yaş, dişin mine kalınlığı, dişin doğal renginin koyuluk derecesi gibi faktörler diş beyazlatma etkinliğini doğrudan etkiler

Kişinin yaşı: yaş ilerledikçe dentin kanalları daralmakta ve diş giderek sarıya yakın bir ton almaktadır. Genel olarak Yaşlı bireylerde dişin renginin açılma tonu genç bireylere oranla daha azdır.

Dişin mine kalınlığı: Dişlerdeki mine kalınlığı üç aşağı beş yukarı benzer olsa da kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Mine kalınlığı ne kadar fazla ise dişin beyazlama hızı o kadar düşüktür.

Dişin var olan rengi: Dişin doğal rengi ne kadar koyu ise bu koyuluğun istenilen düzeye kadar açılması da o kadar güçtür. Örneğin dişin var olan rengi oldukça koyu ise, beyazlatma uygulamasıyla 4-5 ton açılmasına rağmen istenilen beyazlığa gelmeyebilir, başka bir kişinin doğal diş renginde ise 4-5 ton açılma, gözü rahatsız edecek kadar dahi dişi beyatlatmış olabilir.